У Мадриду, на Универзитету Alcala, одржана је 36. генерална скупштина UNICA, мреже универзитета главних градова Европе.
Учествујући у раду генералне скупштине, ректор Владан Ђокић, искористио је прилику да се захвали организацији која је подржала Универзитет у Београду у борби за очување академских слобода и аутономије универзитета. Ректор Ђокић разговаро је и са председником UNICA-е професором Сорином Kостреием.
Тема скупштине и семинара ректора ове године је ”Премошћавање континената-Универзитетско лидерство за трансформативну евро-латиноамеричку сарадњу”. Стратешка визија UNICA-е је да подстиче сарадњу и ван граница Европе.
UNICA, основана 1990. године, окупља 54 универзитета из 38 европских престоница, са више од 2 милиона студената и 180.000 запослених.




