
Универзитет у Београду угостио је у четвртак, 25. јуна 2026. године, делегацију Шандонг универзитета из Кине, чиме је потврђена дугогодишња успешна сарадња две високошколске институције и отворен простор за нове заједничке пројекте. Кинеску делегацију предвођену извршним потпредседником, професором Ченом Вуом, примио је проректор за међународну сарадњу Универзитета у Београду, професор Небојша Бојовић, а састанку су такође присуствовали представници Факултета организационих наука, на челу са проф. Владимиром Обрадовићем.
Универзитет у Београду и Шандонг универзитет су дугогодишњи партнери у оквиру Института Конфуције на Филолошком факултету, а професори овог кинеског универзитета такође имају и успешну сарадњу са ФОН.

Делегације су размотриле могућности за унапређење постојеће сарадње, пре свега у области програма размене студената и запослених, као и организацију заједничких студијских програма у областима које би поред учења језика и менаџмента, обухватиле и технику и технологију.
Представници оба универзитета спремни су да размотре и оснивање јединствене базе за обуку и развој талената у областима од заједничког интереса. Делегације су потписале Меморандум о разумеванју, који представља важан оквир за даље продубљивање сарадње и дефинисање будућих заједничких активности.



